Dode bij studentenrellen in Agadir
Een student is zaterdag overleden na gewond te zijn geraakt tijdens rellen op de Faculteit der Letteren en Geesteswetenschappen in Agadir.
26 januari 2016 - 14:00 - Marokko
De Marokkaanse politie heeft vijf verdachten gearresteerd voor hun vermeende betrokkenheid bij de rellen tussen Amazigh- en Sahraoui studenten vorige week.
Bij de rellen in Agadir kwam afgelopen woensdag een jongeman om het leven. De nationale veiligheidsdienst DGSN meldde zondagavond in een verklaring dat de dader in Assa, op 300 km van Agadir, was gearresteerd. Het gaat om een student van de Ibn Zohr universiteit waar de rellen plaatsvonden.
In Marrakech raakten dezelfde dag vijf mensen gewond bij gewelddadige incidenten. Een van hen, een beveiligingsagent, ligt in coma. Vier verdachten werden gearresteerd.
Lees meer
Een student is zaterdag overleden na gewond te zijn geraakt tijdens rellen op de Faculteit der Letteren en Geesteswetenschappen in Agadir.
Bij studentenrellen in Marrakech en Agadir is eerder deze week een jongeman omgekomen en raakten vijf anderen gewonden.
Bij een zwaar verkeersongeval in het Marokkaanse Meknes zijn zaterdag vier mensen omgekomen. Vijf anderen raakten gewond.
Elf verdachten, waaronder negen studenten, werden door de Marokkaanse politie gearresteerd voor de moord op Omar Khalik tijdens rellen in Marrakech eind januari.
De Marokkaanse politie heeft zes verdachten opgepakt na de vondst van ruim 6 ton cannabis in Agadir.