Marokko: kliklijn tegen corruptie is een flop
Een jaar na de opening van een kliklijn tegen de corruptie in Marokko, blijkt het project weinig succes te boeken.
17 mei 2018 - 15:00 - Marokko
Twee dagen na zijn lancering boekt de nieuwe kliklijn tegen corruptie in Marokko al veel succes. Dat meldt het ministerie van Justitie.
De afdeling stelt in een verklaring dat de meldingen reeds tot de arrestatie van drie corrupte ambtenaren leidde. Alle drie werden op heterdaad betrapt.
Volgens het ministerie werden de drie ambtenaren in Fez, Inezgane en Sidi Bennour gearresteerd.
Ruim 355 meldingen kwamen sinds begin deze week binnen via de nieuwe anti-corruptie kliklijn.
Lees meer
Een jaar na de opening van een kliklijn tegen de corruptie in Marokko, blijkt het project weinig succes te boeken.
Sinds het begin van de maand Ramadan heeft de politie in Marrakech 1220 verdachten gearresteerd voor verschillende misdrijven.
Sinds de lancering van een kliklijn waar burgers corruptiegevallen kunnen aangeven, werden ruim 600 meldingen geregistreerd en werden meerdere mensen gearresteerd.
In de eerste veertien dagen van de maand Ramadan werd 93 ton bedorven voedsel in beslag genomen en vernietigd in Marokko
In Fez werden sinds het begin van het jaar 10.497 verdachten tegen wie een nationaal arrestatiebevel was uitgevaardigd, door de politie gearresteerd.