18 mei 2018 - 18:50 - Marokko
In Fez werden sinds het begin van het jaar 10.497 verdachten tegen wie een nationaal arrestatiebevel was uitgevaardigd, door de politie gearresteerd.
Volgens een verklaring van de politieprefectuur van Fez werden 3143 mensen verdacht van diefstal en werden 3026 arrestanten voor de rechter gebracht.
Tussen januari en eind april werden ook 7254 mensen gearresteerd voor drugshandel en werd er beslag gelegd op 239 kilo cannabis, 1,7 kilo cocaïne, 408 kilo kif, 489 kilo tabak en 18.023 psychotrope pillen.
De politieprefectuur stelt tevens dat in dezelfde periode veertig criminele bendes werden opgerold.
Lees meer
Tussen mei 2017 en mei 2018 werden in Tetouan 20.966 mensen gearresteerd voor hun vermeende deelname aan criminele daden.
De politie in Oujda heeft in de eerste drie maanden van het jaar niet stilgezeten. Tussen januari en maart werden maar liefs 18.950 mensen gearresteerd.
In twee dagen tijd werden 644 mensen in Oujda gearresteerd. Dat bericht de politieprefectuur van de Marokkaanse stad.
Sinds het begin van de maand Ramadan heeft de politie in Marrakech 1220 verdachten gearresteerd voor verschillende misdrijven.
Tussen mei 2018 en mei 2019 hebben de veiligheidsdiensten in Marrakech 61.278 mensen gearresteerd.
Vorige maand werden ruim 1700 mensen die gezocht werden voor diverse delicten, door de politie in Marrakech gearresteerd.
Sinds het begin van de Ramadan werden in Taounate 292 kilo bedorven voedingsmiddelen in beslag genomen en vernietigd.
De politie heeft maandag in El Hajeb drie verdachten gearresteerd, waaronder een apothekeres, voor drugshandel.
De politie heeft zaterdag in Nador een criminele bende opgerold die gespecialiseerd was in autodiefstallen en internationale drugssmokkel.
Sinds het begin van het jaar werden ruim 12.000 mensen door de politie in Fez gearresteerd voor diverse misdaden.