8 mei 2018 - 19:30 - Wereld
Antwerpen heeft besloten om trouwstoeten die de orde verstoren met een boete van 350 euro te straffen.
Bij "overdreven snelheid of asociaal gedrag" zal een boete worden opgelegd. De maatregel betreft niet alleen trouwstoeten maar ook stoeten na voetbalwedstrijden bijvoorbeeld. Alle deelnemers en niet alleen de bestuurders zullen worden gesanctioneerd.
Dergelijke stoeten worden vanaf nu in Antwerpen als "evenementen" beschouwd, waarvoor zes weken op voorhand een toestemming moet worden aangevraagd.
De Antwerpse autoriteiten doelen met de maatregel vermoedelijk op Marokkaanse trouwstoeten die regelmatig voor overlast zorgen. Eind 2016 had de stoet van een Marokkaans koppel met tientallen Rolls Royces, Ferrari’s, Lamborghini’s, Bentley’s en andere luxewagens een deel van het verkeer platgelegd. De stoet zou toen zo’n 7 miljoen euro waard zijn geweest.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België