8 augustus 2025 - 21:20 - Marokko
De Marokkaanse Advocatenclub heeft fel geprotesteerd tegen een publicatie van de Amerikaanse ambassadeur in Algerije, Elizabeth Moore Aubin. De diplomate promootte op haar sociale media een Algerijns kookboek met op de cover een Marokkaanse tajine. De advocaten beschouwen dit als culturele toe-eigening en een aanval op de authenticiteit van het Marokkaanse erfgoed.
In een officiële brief aan Elizabeth Moore Aubin benadrukt de advocatenclub dat de tajine een puur Marokkaans cultureel symbool is met een beschermde status. De vereniging wijst erop dat de tajine zelfs geregistreerd staat bij de Wereldorganisatie voor de Intellectuele Eigendom (WIPO), dankzij het Marokkaanse Ministerie van Jeugd, Cultuur en Communicatie. Deze juridische bescherming omvat zowel de pot als de culturele en economische waarde van het gerecht.
Lees ook: Marokkaans liedje "Mabrouk Alina" veroorzaakt controverse in Algerije
Om hun standpunt kracht bij te zetten, verwijzen de advocaten naar de Amerikaanse historicus Gil Marks. In zijn boek Encyclopedia of Jewish Food beschrijft hij hoe de oorsprong van de tajine ligt bij de Amazigh-bevolking in Marokko en hoe het gerecht door de generaties heen, met name binnen de Marokkaans-Joodse gemeenschappen, is doorgegeven.
Lees ook: Rel om Marokkaanse kaftan vrouw Riyad Mahrez
Tot slot haalt de advocatenclub de Weense Conventie over Diplomatieke Betrekkingen aan, die stelt dat diplomaten zich neutraal en respectvol moeten opstellen ten aanzien van buitenlandse culturen. De Marokkaanse advocaten beschouwen de actie van de ambassadeur, hoe indirect ook, als een ernstige inbreuk hierop.
Zware straf voor verbranden Marokkaanse vlag
Releasedatum Mocro Maffia spin-off ’Tonnano’ bekend
Sandra Oh schittert in vintage kaftan op filmaffiche ’Good Fortune’
Algerije steelt Marokkaanse tajine
Meest gezochte drugsbaron van Marokko gepakt
Weg Tichka afgesloten door aardverschuivingen, roep om tunnel klinkt luider
Zware straf voor verbranden Marokkaanse vlag
Algerije steelt Marokkaanse tajine
Meest gezochte drugsbaron van Marokko gepakt
Weg Tichka afgesloten door aardverschuivingen, roep om tunnel klinkt luider
Noodstop trein Marrakech-Tanger: flessen vol stenen op spoor gelegd
Marokko maakt einde aan verkeersimmuniteit voor diplomaten
Stranden Noord-Marokko: chaos en anarchie
Zware hittegolf treft Marokko: waarschuwing afgegeven