2 mei 2019 - 12:20 - Marokko
Hélène Le Gal, ambassadrice van Frankrijk in Israël sinds september 2016, wordt de eerste ambassadrice van Frankrijk in Marokko.
Volgens Maghreb Intelligence werd Hélène Le Gal in Rabat benoemd waar ze in september dit jaar wordt verwacht. De 52-jarige diplomate werkt momenteel in Tel-Aviv. Het is de eerste keer dat Frankrijk een vrouw in Marokko benoemt.
Le Gal werd in 1994 tot secretaresse bij de Franse ambassade in Israël benoemd. Ze werkte vervolgens in Spanje en België. In 2005 werd ze adjunct-directeur voor Centraal- en Oost-Afrika bij het ministerie van Europa en Buitenlandse Zaken. In 2009 werd ze consul-generaal van Frankrijk in Quebec, in 2012 adviseur van Afrika voor de voormalig Franse president François Hollande en in 2016 ambassadeur van Frankrijk in Israël.
Hélène Le Gal is ook Ridder van de Nationale Orde van Verdienste en van het Legioen van Eer. In Mali, Niger en Guinea is ze Commandant van de Orde van Verdienste en in Senegal kreeg ze de titel van Officier van de Nationale Orde van de Leeuw.
De voormalige Franse ambassadeur in Djibouti en Centraal-Afrika, Serge Mucetti, zal haar in Rabat bijstaan als consul-generaal.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht