3 juni 2019 - 15:20 - Marokkanen in het buitenland
Een 52-jarige Marokkaanse man die op bevel van de rechtbank van Nantes in Frankrijk het land moest worden uitgewezen, mag van de Franse Raad van State blijven.
De Raad van State oordeelde dat de uitzetting van de vijftiger "een ernstige en onwettige aanval op zijn vrijheid om een normaal gezinsleven te leiden" vormt.
De prefect van Maine et Loire, die het uitzettingsbevel had ondertekend, houdt vol dat de man "een ernstige bedreiging voor de openbare orde" is. De man heeft namelijk een zwaar strafblad met ruim vijftig misdrijven tussen 1985 en 2015, met name diefstal, inbraken, geweld, heling, ontsnapping uit een gevangenis, drugshandel en oplichting.
Volgens de Raad van State behoren deze overtredingen echter tot het verleden. Omdat hij geen strafbare feiten meer pleegde sinds 2015 is een spoeduitzetting niet gerechtvaardigd.
De man kwam als peuter naar Frankrijk en is al ruim twintig jaar met een Franse vrouw getrouwd met wie hij drie kinderen heeft. Hij heeft ook nog een kind van een vorig huwelijk die hij financieel ondersteunt.
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland