18 juli 2024 - 23:50 - Marokko
Zes jonge Marokkanen zijn woensdag vrijgelaten uit Algerijnse gevangenissen en teruggekeerd naar Marokko via de grenspost Zouj Bghal. Ze hadden hun straf uitgezeten.
Hassan Ammari, voorzitter van de Vereniging voor Hulp aan Migranten in Moeilijke Situaties in Oujda, bevestigde hun vrijlating. "Ze zijn overgedragen op basis van een geldig paspoort", aldus Ammari.
Lees ook: Grens Marokko-Algerije even open voor uitlevering Algerijnse gevangenen
De zes jongeren, afkomstig uit Oujda, Casablanca, Kasba Tadla, Taza en Fez, zaten verschillende straffen uit in Algerijnse gevangenissen, met name in Tlemcen.
Lees ook: Noodkreet families voor opening grens Marokko-Algerije
Ammari’s vereniging volgt de zaken van veel Marokkaanse jongeren in Algerijnse detentie op de voet. "Honderden jongeren zitten in administratieve detentie in afwachting van hun uitzetting", benadrukt hij. "Deze procedure wordt belemmerd door verschillende technische en procedurele moeilijkheden. Veel jonge Marokkanen zitten in voorlopige hechtenis en wachten op hun proces."
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor