3 augustus 2024 - 11:00 - Wereld
Algerije heeft donderdag 16 Marokkanen vrijgelaten die vastzaten in Algerijnse gevangenissen. Twee weken geleden was al een groep van zes Marokkanen vrijgelaten en naar Marokko teruggestuurd, meldt de Vereniging voor migranten in moeilijke situaties.
De Marokkanen werden na hun vrijlating naar Marokko teruggestuurd via grenspost Zouj Beghal, die speciaal voor deze gelegenheid werd geopend. De vrijgelaten Marokkanen, afkomstig uit verschillende steden in het koninkrijk, hebben hun straf uitgezeten in diverse Algerijnse gevangenissen.
Lees ook: Algerije stuurt Marokkanen na celstraf terug via landgrens
De Marokkaanse Vereniging voor migranten in moeilijke situaties benadrukt dat er nog honderden jonge Marokkanen vastzitten in administratieve detentie in afwachting van repatriëring. Ook zijn worden meerdere Marokkanen in voorlopige hechtenis vastgehouden in het buurland. Volgens de organisatie zijn er "verschillende technische en procedurele moeilijkheden" die hun repatriëring bemoeilijken.
Lees ook: Uitzonderlijke opening grens tussen Marokko en Algerije
De organisatie heeft momenteel meer dan 330 dossiers van gedetineerden en zes lichamen waarvan de families wachten op vrijlating en overdracht.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren