24 mei 2017 - 22:35 - Marokko
Een kwestie van reciprociteit! Algerije heeft afgelopen weekend op haar beurt excuses aan Marokko gevraagd.
Het Algerijnse ministerie van Buitenlandse zaken stelt in een verklaring dat « de ambassadeur van Marokko, Lahcen Adlekhalek, zaterdag op het ministerie van Buitenlandse zaken werd ontboden, waar hij door de minister van Noord-Afrikaanse zaken, Afrikaanse Unie en Arabische Liga, Abdelkader Messahel, werd ontvangen ».
De gebruikte woorden zijn bijna identiek als die van Marokko 24 uur eerder. Algerije protesteert tegen de « provocaties » en een « gedrag dat in strijd staat met de elementaire regels van de diplomatie » en heeft het zelfs over een « ongelukkig incident ».
Het incident waarover Algerije het heeft is de « intimidatie van een jonge diplomaat, een lid van de Algerijnse delegatie, op de meeting van de commissie voor dekolonisatie van de Verenigde Naties ».
Het ministerie stelt dat « Algerije excuses van Marokko verwacht » en dat de secretaris-generaal van de Verenigde Naties op de hoogte werd gebracht van de « handelingen van de leden van de Marokkaanse delegatie ».
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko