30 maart 2020 - 11:20 - Marokkanen in het buitenland
Aicha I. was nog maar 52 jaar en werkte als kassiersters in een Carrefour supermarkt in het Franse Saint-Denis. Ze overleed vorige week aan het coronavirus.
Aicha was actief bij de CGT vakbond en was lid van het vrouwencollectief Les Dyonysiennes. De organisatie heeft haar overlijden op sociale media bekendgemaakt.
Carrefour wordt er door het collectief van beschuldigd niets te hebben gedaan om het personeel te beschermen en werknemers zelfs te dwingen om overuren te doen.
"Vrouwen staan aan de frontlinie van deze crisis in ziekenhuizen, verpleeghuizen, winkels. En het is aan de frontlinie dat we het minst goed worden beschermd. Maskers ontbreken, desinfecterende doekjes en onsmettingsgels zijn er niet in voldoende hoeveelheden.", aldus het collectief.
Jalal O. tóch vervolgd voor drie doden explosie Rotterdam
Taxi duurder in Tanger: minimumtarief omhoog
Arts in Marokko vermoord, lichaam in tuin gevonden
Crash bij Nador: drie voertuigen total loss, meerdere gewonden
De comeback van Hakim Ziyech: Europese topclubs willen hem
Advocate ontvangt uitkering in België, maar werkt en woont in Marokko
Marokkanen in het buitenland betalen maar tellen niet mee
Marokkaanse diaspora: 80% minder belasting op pensioen in Marokko
Ruim 16 uur op wachten op veerboot naar Marokko in Algeciras
Staking Algeciras afgewend, opluchting voor Marokkaanse diaspora
Marokko mist kans: waarom diaspora niet investeert
Marokkaanse diaspora: zo voorkom je boetes op je woning in Marokko
Haags gezin slachtoffer ongeval op weg naar Marokko, meisje overleden
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen