4 april 2024 - 19:00 - Marokko
De Franse hotelgigant Accor gaat hotels bouwen in de Marokkaanse Sahara. Dit past in de nieuwe beleidslijn van de Franse staat om gerichte investeringsprojecten in dit gebied te financieren.
Tijdens zijn laatste bezoek aan Rabat bevestigde de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Stéphane Séjourné, de bereidheid van Parijs om investeringsprojecten in de Saharate financieren, "ter ondersteuning van de Marokkaanse inspanningen."
Lees ook: Frankrijk financiert projecten in Marokkaanse Sahara
"Marokko heeft fors geïnvesteerd in ontwikkelingsprojecten ten behoeve van de lokale bevolking, op het gebied van onderwijs, hernieuwbare energie, toerisme en de blauwe economie", aldus de Franse minister van Buitenlandse Zaken.
Bronnen melden dat de Franse autoriteiten onlangs de financiering van projecten in de Marokkaanse Sahara door Franse financiële instellingen hebben goedgekeurd. Dit zijn onder meer Proparco, een dochteronderneming van het Franse Ontwikkelingsagentschap (AFD), en de investeringsbank (Bpifrance).
Lees ook: Accor opent nieuwe hotels in Marokko
De Franse onderminister voor Buitenlandse Handel, Frank Riester, die deze donderdag Rabat bezoekt, zal deze informatie naar verwachting in een officieel communiqué bevestigen.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht