10 april 2025 - 06:00 - Wereld
Op het gebied van hotelontwikkeling op het Afrikaanse continent loopt Egypte ver voor op Marokko en Tunesië. Dit blijkt uit de ranglijst van een adviesbureau.
Het in Lagos gevestigde adviesbureau W Hospitality Group heeft zijn rapport "African Hotel Chain Development Pipeline" gepubliceerd, gebaseerd op de antwoorden van vijftig wereldwijde en regionale (Afrikaanse) hotelketens. Hieruit blijkt dat er 577 hotels en resorts in ontwikkeling zijn, met in totaal 104.444 kamers, een stijging van 13,3% ten opzichte van 2024, meldt Menafn. Ook de ontwikkelingsactiviteit kende een indrukwekkende groei in Noord-Afrika, met een jaarlijkse stijging van 23%, tegenover 6% in Sub-Sahara Afrika.
Lees ook: Harde klap voor Marrakech: 31 hotels dicht!
De afgelopen vijf jaar is de portefeuille van hotelontwikkelingsprojecten met een jaarlijkse percentage van 4% gegroeid in Sub-Sahara Afrika, met 12% in Noord-Afrika en met 7% wereldwijd, aldus het rapport. Met 33.926 kamers in projecten, verdeeld over 143 hotels, blijft Egypte de weg wijzen op het gebied van ontwikkeling. Het land staat aan kop. Dit aantal kamers is bijna vier keer het aantal kamers van Marokko, dat met 8579 kamers verdeeld over 58 hotels op de tweede plaats staat. Nigeria neemt met 7320 kamers de derde plaats in. Daarna volgen Ethiopië (5648 kamers), Kaapverdië (5.565 kamers), Kenia (4.344 kamers) en Tunesië (4336 kamers). Zuid-Afrika (4076 kamers), Tanzania (3432 kamers) en Ghana (3125 kamers) completeren de top 10.
Lees ook: Hilton opent negen nieuwe hotels in Marokko
Egypte staat dan wel aan kop, maar heeft minder dan 50% van de kamers in aanbouw, een aanzienlijk lager percentage dan Marokko, dat met meer dan 72% op de tweede plaats staat. Ethiopië heeft het hoogste percentage kamers in aanbouw. Ghana neemt de derde plaats in. Kaapverdië, Nigeria en Tanzania laten daarentegen de laagste percentages zien.
Negen doden en zes zwaargewonden bij verkeersdrama in Marokko
Marokkaanse diaspora in Amsterdam en Brussel straat op voor GenZ212
Jet ski-held: Marokkaan overleeft drie dagen op open zee
Drugsbaron Moussa vastgezet in gevangenis Selouane
FIFA geeft groen licht: Mohamed Ihattaren officieel Marokkaanse international
Lamine Yamal in opspraak na dure diner met moeder
Langgezochte drugsbaron Ameur Mansouri in file opgepakt tijdens vakantie
Vluchten vanuit België naar Marokko geannuleerd
Turkije en Marokko in gesprek over gasverhuur
Zware kritiek na arrestatie Marokkaanse activisten Gaza-vloot door Israël
Europa maakt einde aan paspoortstempel
Vloot naar Gaza: Israël arresteert zes Marokkanen
Ahmed Aboutaleb onthult: Prinses Beatrix maakte zich zorgen!
Tinderverkrachter Salim Berrada: 18 jaar cel en terug naar Marokko!