1 januari 2017 - 14:06 - Wereld
In Turkije is in de nacht van zaterdag op zondag een aanslag gepleegd in een bekende nachtclub in Istanboel. Bij de slachtoffers bevinden zich Marokkanen.
De Turkse minister van Binnenlandse zaken meldt dat meerdere buitenlanders zijn omgekomen, waaronder mensen uit Marokko, Saoedi Arabië, Libië en Libanon. België bevestigde ook reeds het overlijden van een Belgische onderdaan bij de aanslag.
De schieter liep zaterdagavond de bekende nachtclub Reina binnen gekleed als een kerstman. Ongeveer 700 mensen vierden Nieuwjaar in de club. Hij schoot willekeurig op de feestganger. Daarbij kwamen 39 mensen om en raakten 69 mensen gewond. Vier van hen verkeren in een kritieke toestand.
Waar de dader is is voor het moment nog onbekend. Minister Süleyman Soylu stelt dat hij actief wordt gezocht.
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul