Zoeken

Levenslang voor Marokkaanse terreurverdachte in Finland

18 juni 2018 - 16:10 - Wereld

Geschreven door Laila A.

De Finse justitie heeft de Marokkaanse Abderrahmane Bouanane tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor een aanslag in de stad Turku in augustus vorig jaar.

Bouanane werd schuldig bevonden aan moord en acht pogingen tot moord met een terroristisch motief. Het is de eerste keer dat iemand voor een terroristische aanslag in Finland wordt veroordeeld.

De 23-jarige verdachte was in 2016 in Finland aangekomen. Hij gebruikte toen een valse identiteit en vroeg asiel aan. Zijn eerste aanvraag werd geweigerd, waarop Bouanane opnieuw een aanvraag indiende.

Terwijl hij op een antwoord wachtte zou hij kennis hebben gemaakt met de Oezbeekse extremist Zuhriddin Rashidov. Hij zou toen zijn geradicaliseerd.

In augustus vorig jaar viel hij vrouwen met messen aan op het grootste plein van Turku. Een 31-jarige vrouw werd doodgestoken. Hassan Alazawii (26) was ook op het plein en probeerde de verdachte te stoppen. Bouanane rende vervolgens weg en stak in zijn vlucht zeven mensen neer. Een tweede vrouw raakte daarbij dodelijk gewond. De politie schoot hem uiteindelijk in het been om hem te overmeesteren.

Lees meer

Man die op moslims Londen inreed schuldig bevonden aan moord

Darren Osborne is schuldig bevonden aan moord. De man reed op 19 juni vorig jaar in Londen met een bus op een groep moslims in. Daarbij kwam één persoon om en raakten negen...

Doodstraf Marokkaanse in Irak omgezet in levenslang

De doodstraf die in januari in Irak tegen een Duitse vrouw van Marokkaanse afkomst was uitgesproken, is in beroep omgezet in een levenslange gevangenisstraf.

Vrouw krijgt levenslang voor moord op Fransman in Marrakech

De moordenares van een Fransman is dinsdag door het hof van beroep in Marrakech tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld.

Marokkaanse is jongste gedetineerde voor terrorisme in Groot-Brittannië

Safaa Boular, 18-jarige Britse van Marokkaanse afkomst, is de jongste vrouw die in Groot-Brittannië voor terrorisme werd veroordeeld.

Marokkaanse terreurverdachte vrijgesproken in Oostenrijk

De rechtbank van Salzburg in Oostenrijk heeft maandag een van terrorisme verdachte Marokkaan vrijgesproken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team