8 juli 2019 - 15:30 - Marokko
Een belangrijke informatie voor Marokkanen die via de haven van Sebta naar Europa willen terugkeren. Bij de grensovergang is het al enkele dagen uren wachten om de enclave binnen te komen.
El Faro de Ceuta vernam van Marokkaanse reiziger over de moeilijke situatie bij de grens. Een van hen vertelde dat hij 12 uur had gewacht om Sebta binnen te komen. Hij had ’s ochtends vroeg zijn hotel in Fnideq verlaten, net nabij de grens, maar bereikte de enclave pas ’s avonds.
"Er zijn drie gangen toegankelijk voor de auto’s, maar bij de politiecontrole worden alle voertuigen naar één enkele gang geleid. Het maakt de situatie onmogelijk", aldus de man aan het blad.
Deze situatie is al dagen aan de gang volgens de krant. Vorige week was de situatie zo onhoudbaar geworden dat de Marokkaanse politie besloot om de grens te sluiten totdat de situatie zou verbeteren.
Wie lange wachttijden wil vermijden kan dus best via de haven Tanger Med de boot naar Europa nemen. De haven ligt op een dertigtal kilometers van Sebta en de doorgang verloopt er momenteel heel vlot.
Lees meer
Om files en lange wachttijden te vermijden hebben de Spaanse en Marokkaanse autoriteiten besloten om de grensovergang van Sebta tijdens de maand augustus te sluiten voor dragers...
De terugkeerfase van de zomeroperatie Marhaba 2019 verloopt moeilijk, vooral bij de grensovergang van Sebta in het noorden van Marokko.
De autoriteiten in Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko, hebben om veiligheidsredenen besloten om een grensovergang ten noorden van de stad definitief te sluiten.
Een Marokkaanse vrouw die goederen smokkelde tussen Sebta en Marokko, is woensdag rond 5 uur ’s ochtends overleden. Ze wachtte toen aan de Marokkaanse kant van de grens om de...
Sebta zal binnenkort over een "slimme grens" beschikken dankzij de invoer van een biometrische gezichtsherkenningsysteem.
Door de viering van Eid ul-Adha verliep de doorgang bij de grensovergangen van Sebta en Melilla in het noorden van Marokko, in de afgelopen dagen heel moeilijk.
Marokkaanse politiebronnen hebben aan persagentschap EFE laten weten dat de doorgang naar Sebta vanaf nu zal worden beperkt en de paspoortcontroles worden versterkt.
Een Marokkaan uit België heeft eerder deze week geprobeerd om de grensovergang van Sebta te forceren en zo aan een controle te ontsnappen.
Een Marokkaanse vrouw is eerder deze week helemaal alleen van een gezonde baby in haar auto bij de grensovergang van Sebta bevallen.
Youssef Sedrawi, jonge drager uit Fnideq, is zaterdag aan zijn verwondingen bezweken. De jongeman lag al twee dagen in coma na een val bij de grensovergang van Sebta.