23 januari 2020 - 17:20 - Wereld
In het Zweedse Skurup gaat binnenkort een hoofddoekverbod in in kleuter- en basisscholen. Om tegen de maatregel te protesteren hebben meerdere niet-moslim leraressen een hoofddoek aangedaan op school.
Onder hen, de vrouwelijke personeelsleden van de school Prästamosseskolan die al enkele dagen les geven met een hoofddoek aan om hun onvrede te tonen.
"Leerlingen zijn blij wanneer ze zien dat we ook een hoofddoek dragen. Ze voelen en begrijpen dat we hen steunen.", vertelde Marit, een lerares, aan Sputnik News.
Een wet die het dragen van een hoofddoek, hijab of nikab in kleuter- en basisscholen verbied, werd in december vorig jaar gestemd en zal over enkele weken in werking treden. Het verbod zal slechts in enkele steden worden gehandhaafd. Moslims vertegenwoordigen 8,1 procent van de Zweedse bevolking.
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt