11 juli 2012 - 21:17 - Marokko
De temperaturen in Marokko zullen schommelen tussen 38 en 48°C in Marokko vanaf donderdag tot en met dinsdag 17 juli. Dat meldt de Nationale Directie van de meteorologie.
Deze nieuwe hittegolf zal volgens Mohamed Belaouchi, communicatieman van de Directie van meteorologie, worden vergezeld van een "Chergui" wind.
Massa’s warme en droge lucht afkomstig van de Sahara, zullen eerst de zuidelijke provincies van Marokko bereiken alvorens langzaam naar het noorden te trekken.
Vanaf donderdag zullen de temperaturen variëren tussen 44 en 48 graden in de Sahara-provincies, de Souss en Tata. In Kelaat Sraghna, Chiadma, Haouz, en ten zuidoosten van de Saïss zal de temperatuur stijgen tot 44 graden.
Van vrijdag tot maandag, zal deze hittegolf vrijwel het hele land teisteren.
Eind juni had Marokko ook al een hittegolf gekend met temperaturen tot 48 graden. Het land leidde aanzienlijke verliezen, vooral in de pluimvee-industrie waar de schade op 131 miljoen dirham wordt geschat.
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’