23 maart 2011 - 16:28 - Marokko
Twee salafisten hebben zichzelf proberen in brand te steken terwijl een derde gevangene probeerde zelfmoord te plegen door van het dak van de gevangenis van Salé te springen op zondagavond.
Sinds donderdag nemen een aantal salafisten deel aan een sit-in op het dak van de gevangenis van Salé om te protesteren tegen hun detentie en omdat geen enkel van hen heeft genoten van de koninklijke gratie onlangs uitgesproken ten voordele van meerdere politieke gevangenen, met inbegrip van degenen die veroordeeld zijn in de zaken Belliraj en Tamek.
Een groot aantal salafisten zijn in Marokko veroordeeld voor de terroristische aanvallen van 16 mei 2003 in Casablanca. Anderen behoren tot verschillende ontmantelde terroristische cellen. Allen worden gevangen gehouden in de gevangenis van Salé.
Hayat vermoord door ex-man in Italië, familie vraagt hulp
Franse politie: "Gestolen auto’s verdwijnen in Marokko"
Superspionnen Marokko boeken hit na hit, jaloerse diensten verzinnen oorlog
Geldoverdrachten diaspora: Marokkaanse banken luiden noodklok over plannen EU
Marokko troeft rivalen af en haalt Chinese autogigant binnen
Marokko’s stille crisis: psychisch zieke zwervers
Franse politie: "Gestolen auto’s verdwijnen in Marokko"
Superspionnen Marokko boeken hit na hit, jaloerse diensten verzinnen oorlog
Marokko’s stille crisis: psychisch zieke zwervers
Vueling opent nieuwe rechtstreekse vlucht naar Marokko
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko
Illegale aanbouw in Tanger onmiddellijk gesloopt
Goudmarkt Marokko onder druk
Marokko bestrijdt droogte met 22.000 drijvende zonnepanelen