4 december 2024 - 07:00 - Sport
De 13-jarige voetballer Ilyes Bennane heeft opnieuw een record gebroken. Na in februari de jongste Belgische international ooit te zijn geworden, is hij nu ook de jongste aanvoerder in de geschiedenis van het Marokkaanse voetbal.
Ilyes Bennane speelde afgelopen week met het Marokkaans elftal onder 15 jaar een toernooi in Alicante, Spanje. Hij was aanvoerder in de wedstrijden tegen Spanje (0-1 nederlaag) en Mexico (0-0 gelijkspel), meldt de Belgische krant La Dernière Heure. Bennane speelde de volledige 90 minuten, terwijl hij bij zijn club Anderlecht onder 15 slechts 80 minuten per wedstrijd speelt.
Lees ook: Ilyes Bennane kiest voor Marokko, België telleurgesteld
De prestaties van het Marokkaanse wonderkind maakten indruk op de aanwezigen, waaronder tal van Europese scouts. Vooral Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid en Valencia toonden interesse. Sommige scouts probeerden contact te leggen met mensen uit de omgeving van de speler. Bennane heeft nog geen profcontract en kan pas in januari 2026, als hij 15 jaar is, prof worden.
Lees ook: Ilyes Bennane schittert in video van broer Yassine
Ilyes Bennane werd geboren in België en is van Marokkaanse afkomst. In februari debuteerde hij op 13-jarige leeftijd in het Belgische elftal onder 15 tegen Engeland. In maart verruilde hij België voor Marokko, tot verbazing van velen. Hij gaf daarmee gehoor aan de wens van zijn vader, die graag wilde dat hij voor zijn geboorteland zou uitkomen. Op 19 januari wordt Bennane 14 jaar.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op