9 december 2025 , 21:00 - Saïd Amraoui - Sport
Een onverwachte en zeer zware beschuldiging heeft de viering van de Marokkaanse winst op de U20 World Cup overschaduwd. Tijdens een live-uitzending van een populair Arabisch sportprogramma deed een analist uit Koeweit een opmerkelijke uitspraak die direct leidde tot een golf van verontwaardiging op sociale media. De analist stelde zonder enig bewijs dat het succes van het Marokkaans elftal gebaseerd zou zijn op fraude.
De Koeweitse gast, aanwezig in de studio van het programma Al Majlis, dat op dat moment verslag deed van de FIFA Arab Cup, claimde dat Marokko de leeftijd van zijn spelers had vervalst. Dit zou het Koninkrijk in staat hebben gesteld om de wereldtitel te behalen, waarbij de Atlaswelpen overwinningen boekten op teams als Brazilië en Argentinië. De analist zei letterlijk: "Marokko heeft valsgespeeld."
Lees ook: Koning geeft recordpremies aan Marokkaanse wereldkampioenen U20
De ongefundeerde aantijgingen leidden onmiddellijk tot protest bij Marokkaanse supporters, die de uitspraken bestempelen als pure laster en een poging om een onbetwistbare sportieve triomf te besmeuren. Critici wijzen naar de redactionele strategie van het programma, waarbij sensatie en buzz vaak de voorkeur lijken te krijgen boven feitelijke analyse. Velen zijn van mening dat de show sportanalyse degradeert tot louter entertainment waarin overdrijving centraal staat.
Lees ook: Al Jazeera reageert op WK U20-titel van Marokko
Dit incident voedt de aanhoudende discussie over de geloofwaardigheid van Al Majlis. Enerzijds is het programma zeer populair vanwege zijn verhitte en gedurfde debatten. Anderzijds zien tegenstanders het als een platform dat onnauwkeurige informatie verspreidt, uitsluitend om de sociale netwerken aan te wakkeren. De verdedigers van het programma beschouwen de excessen echter als een acceptabel gevolg van de pure passie voor de voetbalsport, wat de prijs is voor entertainment.
Bankmedewerker in Marokko verstopt 1,6 miljoen in vuilniszak
WK U20: "Marokko heeft valsgespeeld!", schokkende beschuldiging op Koeweitse tv
Marokko betaalt 5,5 miljard euro om natie te redden van dorst
Marokkaan zwaargewond na steekpartij in winkel in Antwerpen
Britse soldaten van Marokko naar arctische kou: oefenen voor oorlog aan Russische grens
Marokko verovert Amerikaanse eettafel
WK U20: "Marokko heeft valsgespeeld!", schokkende beschuldiging op Koeweitse tv
Brahim Díaz krijgt ’onmogelijke’ aanbieding
WK-loting brengt Marokko terug bij historische tegenstanders, maar "verrassingseffect is weg"
Franse bondscoach zet Marokko klem in strijd om toptalent Ayoub Bouaddi
Marokko wint van sterk Saudi-Arabië en gaat naar kwartfinale Arab Cup
Vader Lamine Yamal opnieuw zwaar over de scheef
Brazilië vreest Marokko: Ancelotti ziet Atlas Leeuwen als enig obstakel
Marokko aast op Ecuador voor ultieme WK-barometer