8 maart 2018 - 20:40 - Sport
Zeven islamitische landen nemen dit jaar deel aan het wereldkampioenschap voetbal in Rusland. De wereldvoetbalbond FIFA denkt daarom ook aan moslimsupporters die hun teams zullen komen aanmoedigen.
Naast Marokko nemen ook Iran, Tunesië, Egypte, Senegal, Nigeria en Saoedi-Arabië aan het WK-2018 deel.
Om de 100.000 fans van deze landen te verwelkomen heeft de FIFA besloten om een speciale reisgids voor hen te laten drukken met adressen van moskeeën en halal restaurants alsook de gebedstijden.
Fatma Samoura, secretaris-generaal van de wereldvoetbalbond, staat achter dit initiatief. "Mijn geloof maakt deel uit van mijn leven, en al wie mij kent weet dat ik moslim ben en als moslim leef. Dit jaar zal het Wereldkampioenschap zeven islamitische naties verwelkomen en zullen hun fans vasten tijdens de Ramadan, die net voor de openingsmatch eindigt. We zouden graag zien dat alle moslims (spelers en fans) gemakkelijk toegang hebben tot de nodige informatie, zoals halal restaurants en de gebedstijden", aldus Samoura.
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Lamine Yamal verdient miljoenen, vader rijdt in Golf van 1000 euro
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi