Buitenlandse toeristen geven 700 miljoen uit in Casablanca
Buitenlandse toeristen die dit jaar Casablanca bezochten, hebben ruim 700 miljoen dollar uitgegeven in de Marokkaanse metropool. Dat is 7,4 procent meer dan vorig jaar.
- Economie
De Verenigde Staten zijn dit jaar minder gul geweest met Marokko. Washington heeft het bedrag van zijn militaire hulp aan Rabat met 2 miljoen dollar verlaagd.
Dit jaar heeft Amerika een militaire hulp aan Marokko toegekend van 5 miljoen dollar. In 2014 bedroeg deze hulp echter 7 miljoen dollar.
Deze veelzeggende daling weerspiegelt een trend die in 2011 is begonnen en ook zichtbaar is in de cijfers van het Amerikaans ministerie van Buitenlandse zaken.
Tunesië kreeg daarentegen 25 miljoen dollar aan militaire hulp, 25% meer dan vorig haar. Het land van de Jasmijnrevolutie wordt geconfronteerd met een ernstige dreiging van terroristische groeperingen terwijl het leger een grote achterstand heeft.
Lees meer
Buitenlandse toeristen die dit jaar Casablanca bezochten, hebben ruim 700 miljoen dollar uitgegeven in de Marokkaanse metropool. Dat is 7,4 procent meer dan vorig jaar.
Koeweit heeft aan de Stichting Lalla Salma tegen kanker eind vorige week een miljoen dollar gedoneerd.
Ondanks de economische crisis in Europa en de waarschuwingen van de Franse autoriteiten voor toeristen in Marokko, heeft Marrakech opnieuw een volgeboekt jaar achter de rug.
Zeker 410 Marokkanen zijn betrokken bij het SwissLeaks schandaal. Tussen 2006 en 2007 waren zij in het bezit van een Zwitserse bankrekeningen van HSBC. Onder hen Fouad Filali,...
De Wereldbank heeft afgelopen donderdag een lening van 130 miljoen dollar aan Marokko toegekend voor afvalbeheer.