7 februari 2014 - 22:49 - Economie
De Marokkaanse regering heeft aan alle tankstations in het land verboden om tijdens de weekend benzine te verkopen aan staatsambtenaren.
De tankstations kregen hierover eerder deze week een bericht binnen. Willen ambtenaren toch gaan tanken, dan moeten ze een schriftelijke dienstopdracht tonen volgens het bericht.
De overheid nam deze drastische maatregel naar aanleiding van recente mediaberichten over het misbruik van staatswagens voor persoonlijke verplaatsingen.
De fractie van de PAM-partij onthulde onlangs in het Parlement dat de Marokkaanse Staat een wagenpark van 115.000 voertuigen bezit, wat veel meer is dan in vele rijke landen. Ter vergelijking heeft Frankrijk - met een BBP dat 26 keer hoger ligt - slechts 75.000 voertuigen.
Het wagenpark van de staat verbruikt bovendien 60% van de benzine verkocht in Marokko. Dat liet minister Mohamed El Ouafa van Algemene Zaken en Bestuur enkele dagen geleden weten.
Marokkaanse cannabistruck gestolen, eigenaar waarschuwt zelf politie
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?