12 juni 2021 - 11:34 - Wereld
De Marokkaanse Al Akhawayn University is in verlegenheid gebracht door het besluit van het Amerikaanse State Departement om de financiering voor de onderwijsinstelling op te schorten wegens aanhoudende beschuldigingen van aanranding van studenten en docenten. Bij de presentatie van het nieuws op woensdag 9 juni werd vermeld dat het gaat om een tijdelijke opschorting van de financiering.
"Het US Middle East Partnership Initiative" (MEPI) heeft alleen een geplande betaling onderbroken terwijl de universiteit aanvullende wederzijds overeengekomen bepalingen implementeert, waardoor de waarborgen tegen seksuele intimidatie worden versterkt, in volledige overeenstemming met de Marokkaanse wetten", meldde de universiteit in een persbericht.
In hetzelfde perscommuniqué wordt verteld dat het arbeidscontract van een professor van Al Akhawayn is beëindigd omdat er naaktbeelden van deze persoon op het internet circuleerden. De universiteit vermeldt dat dit besluit in wederzijds overleg en in strikte naleving van de arbeidsovereenkomst en de Marokkaanse wetgeving is genomen.
De directe aanleiding voor de opschorting van de financiering door het MEPI-programma van het Amerikaanse State Departement is een rapport van de in Casablanca gevestigde American Citizens Services and Crisis (ACS) dat op 3 juni is gepresenteerd. In dit onderzoek kwamen verschillende beschuldigingen van seksueel geweld binnen de Al Akhawayn universiteit aan het licht.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning