Marokko: dertigtal huisjes ingestort door sneeuw (foto’s)
In Er-Rich in de regio van Errachidia zijn in de loop van de week 32 lemen huisjes ingestort vanwege de sneeuw.
3 februari 2018 - 11:20 - Marokko
In het dorpje Iterz in de regio van Midelt is een vrouw omgekomen toen het dak van haar huis onder het gewicht van de sneeuw instortte.
Het dak van het lemen huisje was niet bestand tegen de sneeuwval van de afgelopen dagen in de regio. De instorting gebeurde dinsdag rond 7 uur ’morgens.
Volgens Al Ahdath vertonen meerdere andere lemen huisjes in het dorpje, waar vooral arme gezinnen en bejaarde mensen wonen, een instortingsgevaar.
De dood van de vrouw wekte woede bij de dorpelingen die dezelfde dag, na haar begrafenis, een mars van 15 kilometers organiseerden om betere woningen te eisen.
Lees meer
In Er-Rich in de regio van Errachidia zijn in de loop van de week 32 lemen huisjes ingestort vanwege de sneeuw.
Bij de instorting van een huis in Douar Houadif in de regio van Khemisset zijn zaterdagavond twee mensen omgekomen.
Drama in de regio van El Jadida. Een man heeft zijn eigen dochtertje van 4 jaar vermoord om zich van zijn vrouw te wreken.
Een meisje is zaterdagochtend omgekomen bij de instorting van een dak van een huis in de wijk Mers Sultan in Casablanca.
Een 85-jarige vrouw heeft vrijdagochtend in haar huis in het noord-Marokkaanse Tanger zelfmoord gepleegd.