3 februari 2018 - 11:20 - Marokko
In het dorpje Iterz in de regio van Midelt is een vrouw omgekomen toen het dak van haar huis onder het gewicht van de sneeuw instortte.
Het dak van het lemen huisje was niet bestand tegen de sneeuwval van de afgelopen dagen in de regio. De instorting gebeurde dinsdag rond 7 uur ’morgens.
Volgens Al Ahdath vertonen meerdere andere lemen huisjes in het dorpje, waar vooral arme gezinnen en bejaarde mensen wonen, een instortingsgevaar.
De dood van de vrouw wekte woede bij de dorpelingen die dezelfde dag, na haar begrafenis, een mars van 15 kilometers organiseerden om betere woningen te eisen.
Lees meer
In Er-Rich in de regio van Errachidia zijn in de loop van de week 32 lemen huisjes ingestort vanwege de sneeuw.
Een meisje is zaterdagochtend omgekomen bij de instorting van een dak van een huis in de wijk Mers Sultan in Casablanca.
Bij de instorting van een huis in Douar Houadif in de regio van Khemisset zijn zaterdagavond twee mensen omgekomen.
Bij de instorting van een lemen huis in Douar Taourirt bij Ourika in de regio van Marrakech, zijn maandag drie meisjes omgekomen.
In een groot deel van Marokko sneeuwt het al sinds begin februari, ook in regio’s waar al meerdere decennia geen sneeuw werd gezien.
Een 85-jarige vrouw heeft vrijdagochtend in haar huis in het noord-Marokkaanse Tanger zelfmoord gepleegd.
Bij de instorting van een bouwsteiger op een bouwwerf in de jachthaven van Casablanca is vrijdag een persoon omgekomen. Een tweede persoon raakte ernstig gewond.
Drama in de regio van El Jadida. Een man heeft zijn eigen dochtertje van 4 jaar vermoord om zich van zijn vrouw te wreken.
Een veertigtal wegen werden in de afgelopen dagen in Marokko afgesloten voor het verkeer vanwege de hevige sneeuwval.
Begin deze week is een moskee in de gemeente Ait Oukebli bij Azilal ingestort onder het gewicht van de sneeuw.