VN uit kritiek op ontslag vrouw wegens hoofddoek in Frankrijk
De Verenigde Naties hebben sterk kritieke geuit op het ontslag van een moslima van Marokkaanse afkomst door het Franse kinderdagverblijf Baby-Loup.
25 augustus 2016 - 17:20 - Wereld
Een moslima heeft op een strand in het Franse Cannes een boete gekregen omdat ze een doodgewone hoofddoek droeg. Ze werd bekeurd volgens de nieuwe anti-burkini regel die enkele dagen geleden door de burgemeester werd besloten.
Siam, die een legging, een tuniek en een hoofddoek droeg, noemt de bekeuring een « publieke vernedering ». Ze vertelde aan persagentschap AFP dat ze met haar gezin op het strand zat toen drie agenten naar haar toe kwamen en haar vertelden dat ze « geen correcte outfit » droeg en haar een boete van 11 euro gaven.
« Vandaag verbieden ze ons het strand. Morgen de straat? En overmorgen zullen ze ons verbieden onze religie thuis te belijden? », vraagt de teleurgestelde Siam. « In het land van de rechten van de mensen zie ik geen teken van vrijheid, gelijkheid en broederschap. Ik kan niet geloven dat dit in Frankrijk gebeurt. »
Een journaliste die het incident bijwoonde bevestigde de feiten: « De agenten vertelden dat ze enkel de wet toepasten. Het ergste is dat sommige getuigen naar de moeder riepen dat ze terug naar huis moest, anderen applaudisseerden de politie. Intussen huilde haar dochter! »
De burgemeester van Cannes David Lisnard zegt dat de bekeuring gerechtvaardigd was omdat het de wet die van kracht is naleeft. Hij begrijpt de controverse rond de zaak niet en stelt dat « sommigen het idee willen verspreiden van een vorm van segregatie », wat volgens hem « verachtelijk » is.
Lees meer
De Verenigde Naties hebben sterk kritieke geuit op het ontslag van een moslima van Marokkaanse afkomst door het Franse kinderdagverblijf Baby-Loup.
Een jonge moslima werd enkele dagen geleden in een McDonald’s restaurant in de wijk Seven Sisters in Londen geweigerd omdat ze een hoofddoek droeg.
Een jonge moslima heeft een schadevergoeding van 85.000 dollar toegekend gekregen nadat agenten haar dwongen om haar hoofddoek af te doen in het Amerikaanse Los Angeles.
Een vrouw van Marokkaanse afkomst heeft in Spanje een proces tegen haar werkgever gewonnen. Ze was door Acciona Airport Services ontslagen omdat ze een hoofddoek droeg.
Fatima Charrihi, moeder van zeven kinderen, was het eerste slachtoffer van de aanslag in Nice donderdagavond. Bij de aanval kwamen 84 mensen om het leven en raakten ruim 130...