België veroordeeld na weigeren toegang rechtszaal aan vrouw met hoofddoek
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens heeft België tot een boete van 1000 euro veroordeemd omdat een vrouw met een hoofddoek uit een rechtbank werd gestuurd.
14 september 2016 - 23:00 - Wereld
In Noorwegen is een kapster tot een boete van ruim 1000 euro veroordeeld omdat ze in haar kapsalon een moslima met een hoofddoek had geweigerd.
Merete Hodne weigerde in oktober vorig jaar het haar van de 24-jarige Malika Bayan te doen. Ze vroeg toen aan het slachtoffer om een andere kaper te vinden omdat ze mensen zoals haar niet als klant wilde.
Voor de rechter verklaarde Merete Hodne dat het niet om discriminatie of racisme ging maar dat ze bang was van de hijab en wat het voorstelde. Volgens haar is het een « totalitair symbool ».
Hodne was eerst door de politie bekeurd maar weigerde de 870 euro te betalen waarop de zaak in handen van de justitie belandde. Volgens AFP werd Merete Hodne uiteindelijk veroordeeld tot een boete van 1076 euro en 500 euro juridische kosten. De kapster wil in beroep gaan.
Lees meer
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens heeft België tot een boete van 1000 euro veroordeemd omdat een vrouw met een hoofddoek uit een rechtbank werd gestuurd.
In het Franse Nanterre heeft een rechtbank een verdachte tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld voor de aanval op een vrouw met een jilbab.
Een moslima heeft in Frankrijk een rechtszaak tegen haar voormalige werkgever gewonnen. Ze was ontslagen omdat ze had geweigerd haar hoofddoek af te doen tijdens haar werkuren.
Amal Chammout is de eerste vrouwelijke politieagente met een hoofddoek in de Verenigde Staten. Haar foto stond enkele dagen geleden in alle kranten.
In de Verenigde Staten is het aantal aanvallen tegen moslims sterk toegenomen sinds de overwinning van Donald Trump bij de presidentsverkiezingen.