13 oktober 2015 - 22:55 - Sport
Zakaria Moumni, voormalige Marokkaanse bokskampioen, heeft maandag tijdens een programma op televisiezender TV5 Monde, zijn Marokkaanse paspoort kapot gescheurd. Hij verklaarde dat hij definitief van zijn Marokkaanse nationaliteit afzag.
De bokser die Frans genaturaliseerd is, zorgt al ruim een jaar voor spanningen tussen Marokko en Frankrijk. Hij beschuldigd namelijk de veiligheidsbaas van Marokko, Abdellatif Hammouchi, van marteling. Hij zegt hem te hebben herkend toen hij in een gevangenis in Temara werd gefolterd.
Zakaria Moumni stelt tevens dat de Marokkaanse autoriteiten hem hebben willen omkopen met een sportclub van 5 miljoen euro in Parijs. Marokko ontkent de hele zaak.
Moumni schreef onder meer het autobiografisch boek ’De man die met de Koning wilde spreken’ dat op 1 oktober is uitgekomen.
Zakaria Moumni in het programma ’64’ (Frans)
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
Achraf Hakimi verrast man die hem vormde (video)
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Spannende finish: Oumi feliciteert Remco net te vroeg
Marokkaanse logo’s weggehaald door Algerije
Turkse Besiktas weigert Hakim Ziyech
Hakim Ziyech terug naar Turkije?