22 september 2018 - 10:40 - Economie
De geruchten van enkele maanden geleden worden werkelijkheid. De Duitse autofabrikant Volkswagen gaat een fabriek in Marokko openen.
Volgens Africa Intelligence "rond de Duitse gigant momenteel zijn business model af voor de vestiging van een assemblagefabriek in Marokko". Vertegenwoordigers van Volkswagen hebben ook contact gezocht met internationale bankgroepen om de financiering van het project te bespreken.
Marokko had herhaaldelijk geprobeerd om de Duitse automaker naar het koninkrijk aan te trekken. In 2015 waren er zelfs serieuze onderhandelingen met de groep voor een jaarlijkse productie van 1 miljoen voertuigen in Marokko.
Volkswagen heeft uiteindelijk besloten om voorlopig een assemblagefabriek te openen waar auto’s in kit worden geleverd en in elkaar worden gezet.
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden