12 mei 2025 , 07:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
De Marokkaanse beloftenploeg staat maandag tegenover Sierra Leone in de kwartfinale van de Afrika Cup onder 20 jaar, die van 27 april tot 18 mei 2025 in Egypte plaatsvindt.
Na de groepsfase van de Afrika Cup U20 als koploper van groep B te hebben afgesloten, neemt Marokko het nu op tegen Sierra-Leone, de nummer twee van groep A, in de kwartfinale. De Marokkaanse ploeg bereidde zich zaterdag voor op deze cruciale ontmoeting op het trainingsveld van Ceramica Cleopatra. Tijdens deze sessie legde bondscoach Mohamed Ouahbi de nadruk op technische en tactische aspecten.
Lees ook: Marokko verslaat Tunesië en plaatst zich voor kwartfinales Afrika Cup
Dit duel is van groot belang voor het Marokkaanse team, dat een plek in de halve finale van het continentale toernooi wil veroveren. Het bereiken van de halve finale betekent automatisch kwalificatie voor het WK U20 van de FIFA, dat van 27 september tot 19 oktober 2025 in Chili wordt gehouden. Om dit te realiseren, moeten de Atlaswelpen de verrassing van het toernooi verslaan: Sierra-Leone, dat voor het eerst deelneemt aan de eindronde van de Afrika Cup U20 en indrukwekkende resultaten boekt. Zo won het team van gastland Egypte met 4-1 en versloeg het Tanzania met 1-0.
Naast de wedstrijd Marokko-Sierra Leone staan er maandag nog drie andere kwartfinales op het programma. Nigeria, de nummer twee van groep B, speelt om 13.00 uur in het Suez Canal Authority Stadium in Ismaïlia tegen Senegal, dat als tweede eindigde in groep C. Ghana, de winnaar van groep C, neemt het om 16.00 uur in het Suez Stadion in Suez op tegen Egypte, de nummer drie van groep A. Tenslotte ontmoet de Democratische Republiek Congo, de nummer drie van groep C, om 19.00 uur in het Suez Canal Authority Stadium in Ismaïlia Zuid-Afrika, de koploper van groep A.
Lees ook: Marokko U20 kent tegenstander in kwartfinale Afrika Cup, en het wordt niet makkelijk
De wedstrijd Marokko-Sierra Leone begint om 16.00 uur (GMT+1) in Caïro en is live te volgen via de officiële YouTube-zender van de CAF, CAF TV, beIN Sport, Time Sports en Canal+.
Noodweer in Marokko eist levens in Taounate
Marokko kraakt spil van internationaal cocaïnenetwerk "Sombra Negra"
Britse invasie in Marokko na prijsverhogingen in Spanje
Marokko behoudt organisatie WAFCON na Zuid-Afrikaans "misverstand"
Ouders vechten voor zoekactie na verdwijning Inaayah voor kust Marokko
Einde van een crimineel imperium: spilfiguur tussen Colombia, Italië en Marokko opgepakt
Marokko behoudt organisatie WAFCON na Zuid-Afrikaans "misverstand"
Last-minute transfer lonkt voor Brahim Diaz
Harde clash tussen Akhomach en Diaz tijdens Madrid-derby
PSG zet vol in op Ayyoub Bouaddi, nieuwe Atlas Leeuw centraal in €50 miljoen-strijd
Spanje krabbelt terug over locatie finale WK 2030
Yassir Zabiri, van WK-topscorer naar Europese miljoenenmarkt
Ongelooflijke ironie van de CAF: eerst sancties tegen Marokko, pas daarna de regels hervormen!
"Verraad!": oud-voorzitter CAF-tuchtcommissie hekelt sancties Afrika Cup-finale