Zorgwekkende verdwijning Marokkaan in Spanje (foto)
Noureddine El Baghazaoui wordt al ruim een maand vermist. De in Spanje wonende Marokkaan werd op 13 maart dit jaar voor het laatst gezien.
- Marokko
En heel zeldzame vlinder genaamd de "Azuré cordouan", afkomstig uit Zuid-Spanje en Portugal en die voor het laatst in 1885 in de regio Tanger werd gezien, dook in maart dit jaar onverwachts op in Chefchaouen.
L’Opinion bericht dat sinds de ontdekking van de vlinder in de 19e eeuw, het gevleugeld insect nooit opnieuw was gezien. Ook was er nooit een nauwe beschrijving van de vlinder gemaakt.
Michel Tarrier, entomoloog, probeerde sinds de jaren ’90 de vlinder in Marokko terug te vinden, met succes. "Ik kende de plek al 30 jaar maar stopte er nooit, omdat wij natuuronderzoekers eerst uitzonderlijke, afgelegen, paradijselijke plaatsen zoeken!", verklaarde Michel Tarrier na zijn ontdekking.
De expert verblijft in Tafraout en stelt al 25 soorten opmerkelijke en soms zeer zeldzame dagvlinders te hebben geïdentificeerd in Marokko. Volgens hem was het bestaan van de Azuré Cordouan niet alleen "vergeten", maar ook "betwist".
Lees meer
Noureddine El Baghazaoui wordt al ruim een maand vermist. De in Spanje wonende Marokkaan werd op 13 maart dit jaar voor het laatst gezien.
Door de coronavirus pandemie in Spanje hebben tientallen Marokkanen die illegaal in het Zuid-Europees land verbleven, de keuze gemaakt om aan boord van kleine bootjes naar...
Vier Marokkaanse vissers worden sinds afgelopen woensdag vermist. Hun boot werd voor het laatst in de Straat van Gibraltar gezien.
Michel S., de Fransman die tot een maand gevangenisstraf was veroordeeld voor het doodrijden van een schaapskudde nabij Bouznika, is terug vrij.
Acrobaten, dansers en handelaren van het Djemaa El Fna plein in Marrakech zitten sinds de afkondiging van de noodtoestand in maart dit jaar zonder werk.