29 april 2020 - 17:20 - Marokko
Vier Marokkaanse vissers worden sinds afgelopen woensdag vermist. Hun boot werd voor het laatst in de Straat van Gibraltar gezien.
Persagentschap EFE bericht dat de vier vissers met een kleine boot Marokko hadden verlaten om te gaan vissen. Het vaartuig zou voor de kust van Sebta in de problemen zijn geraakt.
In het gebied waar de vissers verdwenen werden dezelfde dag windstoten van ruim 50 km/uur geregistreerd.
De Marokkaanse autoriteiten waarschuwden de Spaanse autoriteiten van de verdwijning van de vissers. Ook werden alle vaartuigen in de Straat van Gibraltar gewaarschuwd en gevraagd om deel te nemen aan de zoektocht.
Lees meer
De lichamen van twee van de vijf vissers die sinds afgelopen zaterdag vermist worden, zijn voor de kust van Safi uit het water gehaald.
Vijf vissers zijn sinds zaterdagochtend vermist in Safi. Hun bootje kapseisde volgens de plaatselijke autoriteiten in de vroege ochtend.
In de kuststad Tarfaya zijn zeker vier vissers om het leven gekomen bij een schipbreuk. Zeven vissers worden nog vermist.
Een vijftigjarige visser wordt al vier dagen vermist in de regio van Tikert, in het noorden van Agadir.
Elf Marokkaanse vissers worden sinds eind vorige week vermist als gevolg van een aanvaring van hun boot en een Panamees vrachtschip voor de kust van Dakhla.
Vier Marokkaanse vissers die sinds 3 augustus vermist waren, zijn door de Spaanse kustwacht teruggevonden.
Vier Marokkaanse vissers zijn na een schipbreuk voor de kust van Sebta door de Spaanse kustwacht gered.
Marokko en de Europese Unie hebben een overeenkomst gesloten die toestemming geeft aan Europese vissersboten om in Marokkaanse wateren te vissen tijdens de coronacrisis.
Vijf mannen met jetski’s hebben afgelopen zondag voor ophef gezorgd in Sebta. De jetski’s kwamen uit Marokko om twee vissers op te pikken.
De extreemrechtse partij Vox wil meer onderzoek naar Marokkaanse vissersboten die in Spaanse wateren zouden vissen. Diverse Spaanse media berichten dat Marokkaanse vissers...