Onbekenden openen vuur op moskee in Sebta (video)
Twee gemaskerde mannen hebben in de nacht van zondag op maandag het vuur geopend op een moskee in Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko.
- Wereld
Een man is vorige week voor de moskee van Tampa in het Amerikaanse Florida doodgeschoten.
Saphirnews bericht dat twee mannen kort na de iftar ruzie kregen op de parkeerplaats van de moskee.
Een veiligheidsagent hoorde iets na middernacht meerdere schoten. Hij liep naar buiten en ontdekte een man met een vuurwapen in zijn hand en een andere man op de grond in een plas bloed.
Meerdere moskeegangers snelden ook toe. Volgens Ahmed Bedier, die de moskee met regelmaat bezoekt, zijn de dader en het slachtoffer moslims die eveneens regelmatig de moskee bezochten. Ze hielpen zelfs mee in de moskee en meerdere andere moskeeën.
Het slachtoffer werd door twee kogels geraakt en overleed kort na de schietpartij in het ziekenhuis. Beide mannen waren al lange tijd in conflict.
Lees meer
Twee gemaskerde mannen hebben in de nacht van zondag op maandag het vuur geopend op een moskee in Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko.
De kluis van een moskee in het Franse Blanc-Mesnil met de donaties van de gelovigen, is enkele dagen geleden door een onbekende gestolen.
Ramzan Kadyrov, president van Tsjetsjenië, heeft afgelopen vrijdag een mega moskee in Shali ingehuldigd. Honderden gasten woonden de inhuldigingceremonie bij.
Moskeegangers zijn in het Franse Reims bij het verlaten van de moskee door een bejaarde man met een vuurwapen bedreigd.
Een moskee in het Canadese Ontario is in enkele dagen tijd twee keer het doelwit geworden van een islamofobe aanval.