Arrestatie in Casablanca voor bommeldingen in Marokko en België
In Casablanca is een 42-jarige medewerker van een callcenter gearresteerd op verdenking van het versturen van valse bommeldingen en pogingen tot afpersing.
1 december 2023 - 18:00 - Marokko
De vermoedelijke dader van bommeldingen die begin november werden verzonden naar verschillende schoolbesturen in het Canadese Ontario, is in Marokko gearresteerd op vraag van de Belgische autoriteiten. Hij wordt ook verdacht van een reeks bommeldingen eerder deze week in Brussel.
Op verzoek van België werd de verdachte begin deze week in Casablanca gearresteerd. Hij wordt beschuldigd van tientallen valse bommeldingen in België en Canada, meldt de Provinciale Politie van Ontario. In afwachting van verder onderzoek werken de Canadese en Belgische politie nauw samen.
Lees ook: Arrestatie in Casablanca voor bommeldingen in Marokko en België
Begin november werden meerdere scholen in Ontario het doelwit van bommeldingen. De dader(s) van de bedreigingen eisten geld van de getroffen instellingen. Sommige scholen moesten hierdoor gedeeltelijk sluiten. Een katholieke schoolgroep "kreeg in de nacht een bommelding gericht tegen alle scholen binnen het schoolbestuur. We nemen alle voorzorgsmaatregelen om deze situatie gepast te beheren," schreef het bestuur toen in een Facebook-post.
Lees ook: Angst op vlucht naar Marokko door bommelding
In het oosten van de Canadese provincie werden sommige scholen van dezelfde schoolgroep ontruimd en moeste de instellingen meerdere dagen gesloten blijven.
Lees meer
In Casablanca is een 42-jarige medewerker van een callcenter gearresteerd op verdenking van het versturen van valse bommeldingen en pogingen tot afpersing.
Een 49-jarige Fransman is eerder deze week aangehouden door de politie in Rabat. De man werd gezocht door de Franse justitie en stond op de ’rode lijst’ van Interpol.
In een recente politievergadering onthulde Stephen Tanner, hoofd van de regionale politie van Halton in Canada, dat meerdere in zijn stad gestolen voertuigen in Marokko waren...
In Marrakech zijn maandag drie Franse toeristen, tussen de 29 en 30 jaar oud, gearresteerd. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij een zaak rondom valse bankbiljetten.
Een door de Franse autoriteiten gezochte man is op vrijdag door de politie gearresteerd op de Mohammed V-luchthaven in Casablanca.