1 december 2023 - 18:00 - Marokko
De vermoedelijke dader van bommeldingen die begin november werden verzonden naar verschillende schoolbesturen in het Canadese Ontario, is in Marokko gearresteerd op vraag van de Belgische autoriteiten. Hij wordt ook verdacht van een reeks bommeldingen eerder deze week in Brussel.
Op verzoek van België werd de verdachte begin deze week in Casablanca gearresteerd. Hij wordt beschuldigd van tientallen valse bommeldingen in België en Canada, meldt de Provinciale Politie van Ontario. In afwachting van verder onderzoek werken de Canadese en Belgische politie nauw samen.
Lees ook: Arrestatie in Casablanca voor bommeldingen in Marokko en België
Begin november werden meerdere scholen in Ontario het doelwit van bommeldingen. De dader(s) van de bedreigingen eisten geld van de getroffen instellingen. Sommige scholen moesten hierdoor gedeeltelijk sluiten. Een katholieke schoolgroep "kreeg in de nacht een bommelding gericht tegen alle scholen binnen het schoolbestuur. We nemen alle voorzorgsmaatregelen om deze situatie gepast te beheren," schreef het bestuur toen in een Facebook-post.
Lees ook: Angst op vlucht naar Marokko door bommelding
In het oosten van de Canadese provincie werden sommige scholen van dezelfde schoolgroep ontruimd en moeste de instellingen meerdere dagen gesloten blijven.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko