6 april 2024 - 19:00 - Wereld
Na de besmette aardbeien met hepatitis A, zijn de Spaanse autoriteiten nu een nieuw gevaarlijk product tegengekomen: een lading meloenen uit Marokko met een te hoog gehalte aan chlorpyrifos. Dit pesticide is al sinds 2019 verboden in de Europese Unie vanwege de gezondheidsrisico’s.
Vrijdag werden de Europese autoriteiten gewaarschuwd door Spanje over de besmette meloenen. De analyse toonde aan dat er 0,021 milligram per kilogram chlorpyrifos in de meloenen zat, terwijl de toegestane limiet 0,01 milligram per kilogram is.
Lees ook: Marokkaanse aardbeien in Europa besmet met hepatitis A
Het is onduidelijk hoeveel meloenen van de besmette lading al op de Spaanse markt zijn gekomen. De Spaanse autoriteiten zijn bezig met het terugtrekken van de meloenen en onderzoeken hoe de besmetting heeft kunnen plaatsvinden.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit