21 november 2017 - 12:20 - Marokko
De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft meerdere verantwoordelijken voor de veiligheid op de luchthaven van Tanger gestraft na het vertrek van een Afghaans gezin met valse documenten.
Volgens Le360 werden de baas van de politie en zijn adjunct op de Ibn Battuta luchthaven in de noord Marokkaanse stad vervangen. Het hoofd van de toeristische politie in de stad en een commissaris vervangen hen tijdelijk.
Ook een commissaris die al jaren op de luchthaven werkte en elf politieagenten werden weggestuurd.
Deze sancties volgens op de arrestatie door de Franse autoriteiten van een Afghaans gezin dat illegaal in het Europees land was aangekomen. Onderzoek toonde aan dat het gezin Marokko met valse documenten via de luchthaven van Tanger hadden verlaten. Ze zouden daarbij via een tussenpersoon hulp hebben gekregen van veiligheidsagenten op de luchthaven.
Lees meer
Een veiligheidsfout wordt momenteel onderzocht door de politie op de Ibn Battuta luchthaven in Tanger. Het onderzoek werd door politiebaas Abdellatif Hammouchi bevolen.
Een mentaal zwakke man heeft eerder deze week een vliegtuig van een Marokkaanse prinses vernield op de luchthaven van Rabat-Salé.
Meerdere Marokkaanse veiligheidsverantwoordelijken werden in de afgelopen dagen in Fez gearresteerd voor het vervalsen van documenten ten voordele van Algerijnen.
Zes Turkse onderdanen zijn maandag door de politie bij de grensovergang van Bni Nssar gearresteerd met valse Syrische paspoorten.
Het passagiersverkeer op de Al Aroui luchthaven in Nador steeg in oktober dit jaar met 7,88 procent, van 53.419 naar 57.630 passagiers.
De Marokkaanse koninklijke marine heeft besloten meerdere hoge officieren te vervangen door jongere rekruten.
De politie op de luchthaven Marrakech-Menara heeft eerder deze week een student gearresteerd met 102 valse bankbriefjes van 500 euro.
Een record! De Ibn Battuta luchthaven in Tanger heeft eind september voor het eerst de grens van 1 miljoen passagiers overschreden.
De Italiaanse autoriteiten hebben de arrestatie van een Italiaanse vrouw van Marokkaanse afkomst aangekondigd. De vrouw was met haar drie kinderen naar Syrië vertrokken.
Op de Mohammed V luchthaven in Casablanca is donderdag maar liefst 12 kilo cocaïne onderschept, een record.