7 juni 2015 - 19:30 - Marokkanen in het buitenland
Grandi Navi Veloci gaat deze zomer toch tussen het Franse Sète en Nador blijven varen. De veerdienst wordt tot medio september behouden.
Enkele weken geleden had de groep de verplaatsing van de veerdienst naar Melilla aangekondigd vanwege een geschil met de Marokkaanse autoriteiten. Marokko zou aan de Italiaanse rederij hebben gevraagd om een nieuwe boot in te zetten omdat de ferry die nu wordt gebruikt niet aan de normen van de haven van Nador voldoet.
Door de beslissing om de aankomst naar Melilla te verplaatsen zouden Marokkanen die tijdens de zomervakantie via Nador in Marokko aankomen, eerst nog de grens met de enclave moeten oversteken.
Grandi Navi Veloci heeft uiteindelijk toestemming gekregen van Marokko om de verbinding deze zomer te behouden. Tot eind september mag de oversteek met de oude boot worden verzorgd, daarna zal GNV een nieuwe boot moeten inzetten. De rederij zegt de boot reeds te hebben besteld en dat deze in september klaar zal zijn.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora