7 juni 2015 - 19:30 - Marokkanen in het buitenland
Grandi Navi Veloci gaat deze zomer toch tussen het Franse Sète en Nador blijven varen. De veerdienst wordt tot medio september behouden.
Enkele weken geleden had de groep de verplaatsing van de veerdienst naar Melilla aangekondigd vanwege een geschil met de Marokkaanse autoriteiten. Marokko zou aan de Italiaanse rederij hebben gevraagd om een nieuwe boot in te zetten omdat de ferry die nu wordt gebruikt niet aan de normen van de haven van Nador voldoet.
Door de beslissing om de aankomst naar Melilla te verplaatsen zouden Marokkanen die tijdens de zomervakantie via Nador in Marokko aankomen, eerst nog de grens met de enclave moeten oversteken.
Grandi Navi Veloci heeft uiteindelijk toestemming gekregen van Marokko om de verbinding deze zomer te behouden. Tot eind september mag de oversteek met de oude boot worden verzorgd, daarna zal GNV een nieuwe boot moeten inzetten. De rederij zegt de boot reeds te hebben besteld en dat deze in september klaar zal zijn.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf dingen die je absoluut niet naar Marokko mag meenemen
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen