Moskee ontheiligd met uitwerpselen in Frankrijk
De moskee van de Franse stad Limoges, is in de nacht van dinsdag op woensdag ontheiligd met uitwerpselen, ontdekt op de deuren van het bedehuis.
- Wereld
Zondag werden een varkenskop en racistische opschriften ontdekt in een moskee in aanbouw, in de Franse stad Coulommiers.
De voorzitter van de culturele vereniging Arrahma dat de moskee bestuurt, merkte als eerste de varkenskop en nazi-leuzen op.
Abdallah Zekri van de Franse Raad voor de moslimcultus en burgemeester Franck Riester, die ter plekke zijn steun is gaan betuigen aan de moslimgemeenschap, veroordeelden de ontheiliging.
Het is de derde islamhatende daad bij moskeeën in de regio sinds begin dit jaar. De daders, indien ze gepakt worden, riskeren een jaar cel en 45.000 euro boete.
De nieuwe moskee van Coulommiers zal naar verwachting in juli, tijdens de Ramadan, openen. Voorheen verzamelden de moslims zich in een vervallen zaaltje. De stad verhuurde hen onlangs een perceel van 3000m2 om een moskee te bouwen.
Lees meer
De moskee van de Franse stad Limoges, is in de nacht van dinsdag op woensdag ontheiligd met uitwerpselen, ontdekt op de deuren van het bedehuis.
Een moskee in de Franse stad Provins is in de nacht van zaterdag op zondag beklad met hakenkruizen. De daders zijn onvindbaar.
Zaterdagochtend is een moskee in de Nederlandse stad Enkhuizen, in brand gestoken. Dat meldde een politiebron zondag aan ANP.
De moskee van Carpentras in de Franse Vaucluse, werd in de nacht van zaterdag op zondag beklad met racistische leuzen en hakenkruizen. De lokale moslimgemeenschap reageerde...
Bij de moskee El Fath in het Nederlandse Berkel en Rodenrijs is vorige week een varkenskop gevonden. Het moskeebestuur wilde eerst geen ruchtbaarheid aan de zaak geven.