Weer zelfverbrandingen in Marokko
Een straatverkoper heeft zichzelf zaterdag in brand gestoken in Marrakech, nadat de politie zijn fruitkar in beslag had genomen. De jongeman overleefde zijn verwondingen niet.
8 april 2013 - 22:03 - Nederland
Zaterdagochtend is een moskee in de Nederlandse stad Enkhuizen, in brand gestoken. Dat meldde een politiebron zondag aan ANP.
Rond 5u30 ontstond de brand. Niemand bevond zich in het gebouw. De brandweer was er snel bij maar het gebedshuis liep ernstige rook- en roetschade op. De gebedsruimte voor vrouwen werd intussen onherstelbaar verklaard.
Het is nog niet duidelijk hoe de brandstichting is uitgevoerd, noch waar de politie naar de daders moet zoeken.
Dezelfde moskee, bestuurd door de Islamitische Stichting Nederland, was in 2011 ook al het doelwit van brandstichting.
Het moskeebestuur wilde vorig jaar verhuizen naar een leegstaande school in Enkhuizen, maar ook die werd in juli in brand gestoken.
Lees meer
Een straatverkoper heeft zichzelf zaterdag in brand gestoken in Marrakech, nadat de politie zijn fruitkar in beslag had genomen. De jongeman overleefde zijn verwondingen niet.
Zondag werden een varkenskop en racistische opschriften ontdekt in een moskee in aanbouw, in de Franse stad Coulommiers.
De Grote moskee van Taroudant werd dinsdag verwoest door een brand. Het was de belangrijkste moskee uit de Saadidynastie en was als historisch monument erkend.
Een 17-jarige Marokkaan is woensdag in de Spaanse Balearen overleden na een brand. De tiener had zijn matras in een migrantencentrum in brand gestoken.
De man die maandag brand stak in de Rida-moskee te Brussel, is een Marokkaan zonder papieren van 35 jaar, genaamd Rachid. Zijn identiteit moet nog worden bevestigd.