9 december 2019 - 15:10 - Marokko
De Unesco is kwaad op Marokko. De VN-organisatie werd namelijk niet op de hoogte gebracht van de uitbreiding van de Mohammed VI toren en het treinstation van Rabat.
In een brief aan de Marokkaanse regering betreurt de Unesco het feit dat Marokko geen details over beide projecten aan de organisatie heeft doen toekomen.
Persagentschap EFE bericht dat de organisatie aan Marokko tot februari 2020 de tijd heeft gegeven om een onderzoek te doen naar de visuele impact van beide projecten in de Marokkaanse hoofdstad.
Rabat staat sinds 2012 op de werelderfgoedlijst van de Unesco, waardoor de organisatie systematisch op de hoogte moet worden gebracht van bouwprojecten. Dat zou noch voor de Mohammed VI toren, noch voor de uitbreiding van het treinstation Rabat Stad zijn gebeurd.
De Unesco heeft zich tevens al verzet tegen de bouw van de Mohammed VI toren vanwege "de negatieve visuele impact" van de toren op de Bouregreg vallei. De toren wordt namelijk 250 meter hoog met 45 verdiepingen.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko