11 september 2024 - 21:20 - Marokko
De Egyptische keten Kazyon, gespecialiseerd in kleine supermarkten met basisproducten, is op weg een serieuze concurrent te worden voor de Turkse discounter BIM in Marokko. Hoewel Kazyon pas een jaar geleden voet aan de grond zette in het koninkrijk, heeft het al 100 winkels geopend en zijn er plannen voor nog 600 nieuwe vestigingen in de komende jaren.
BIM, dat al sinds 2008 actief is in Marokko, heeft momenteel 745 winkels en blijft ook uitbreiden. Het bedrijf opende vorig jaar 60 nieuwe winkels en is dit jaar van plan om er nog 58 te openen. Met een omzet van 4,1 miljard dirham is BIM een belangrijke speler op de Marokkaanse markt.
Lees ook: Kazyon, Egyptische outsider, zet BIM onder druk in Marokko
De vraag is nu wie de strijd om de hard-discountmarkt in Marokko gaat winnen. BIM is een gevestigde naam met een groot aantal winkels, terwijl Kazyon snel aan terrein wint met ambitieuze uitbreidingsplannen. Volgens ingewijden in de sector zal Kazyon met zijn expansie een deel van de klanten van BIM wegkapen.
Lees ook: BIM verkoopt Marokkaanse producten in Turkije
De concurrentie tussen de twee ketens wordt nog interessanter door het feit dat Kazyon de leiding van zijn Marokkaanse dochteronderneming heeft toevertrouwd aan Mohamed Benmezouara, de voormalige directeur van BIM Marokko. Met zijn kennis en ervaring in de Marokkaanse markt lijkt Kazyon klaar om de strijd met BIM aan te gaan.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt