5 december 2018 - 12:00 - Wereld
Tunesië gaat bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) een nieuwe klacht indienen tegen Marokko over de importvoorwaarden die worden opgelegd aan Tunesische schoolboeken.
Omar Behi, Tunesische minister van Handel, bevestigde de informatie aan L’Economiste. "We zijn vastbesloten om het proces voort te zetten. Marokko had geen antidumpingonderzoek over schoolboeken moeten starten. Er was geen dumping of schade.", aldus de bewindsman.
Op 5 juli hadden de Tunesische autoriteiten via de WTO getracht om met Marokko een oplossing te vinden voor de exportvoorwaarden die werden opgelegd aan Tunesische schoolboeken.
In Marokko wordt de zaak als afgerond beschouwd na een onderzoek dat vorige maand tot nieuwe douanemaatregelen voor een periode van vijf jaar leidde.
Als deze nieuwe klacht niet tot een oplossing leidt zal het geschil tussen de twee landen worden onderworpen aan internationale arbitrage
Lees meer
Tunesië heeft een klacht ingediend tegen Marokko bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) na het besluit van het koninkrijk om een antidumping recht op te leggen op schoolboeken.
Tijdens een interview op de televisie heeft de Tunesische minister van Toerisme dinsdagavond gesproken over de moeilijkheden die zijn land ervaart om de toeristische sector van...
Het Polisario heeft in Frankrijk een klacht ingediend tegen een Frans bedrijf voor "kolonisatie en misleiding".
De Franse consumentenbond ’UFC-Que Choisir’ heeft een klacht ingediend tegen de geldtranferbedrijven Western Union en MoneyGram wegens "misleidende marketingpraktijken".
Het Spaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft aan Spaanse onderdanen die Marokko willen bezoeken aangeraden om "voorzichtig" te zijn.
Ierland gaat in 2020 een ambassade in Marokko openen. Het wordt de eerste diplomatieke vertegenwoordiging van het Europees land in Noord-Afrika.
Een moskee in het Zweedse Malmö is tijdens nieuwjaarsnacht door onbekenden beschoten. Bij de aanval vielen geen gewonden.
Israël gaat 250 miljard dollar eisen van zeven Arabische landen, waaronder Marokko, vanwege het wegjagen van joden in de jaren ’50.
De Duitse autoriteiten hebben vorig jaar 655 Marokkanen het land uitgezet. Dat blijkt uit cijfers van het Duitse ministerie van Binnenlandse zaken.
Om een einde te maken aan het conflict tussen Marokko en Algerije heeft Tunesië een vergadering met gesloten deuren van de ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van de...