19 oktober 2018 - 12:00 - Marokko
Spoorwegmaatschappij ONCF heeft op de berichten op social media gereageerd waarin de groep van fouten wordt beschuldigd na het treinongeluk bij Bouknadel waarbij 7 doden en 125 gewonden vielen.
In berichten op Facebook en WhatsApp vertelde een passagiere dat een andere trein waarin ze zat hard was beginnen schudden bij Bouknadel en dat ze samen met andere passagiers de treinbestuurder had gewaarschuwd maar dat de man niets had gedaan. Kort daarna ontspoorde de andere trein.
Volgens de ONCF zijn de berichten vals en gaf de treinbestuurder de klachten van de passagiers wel door aan de groep. De treinen werden als gevolg daarvan langer in het station van Kenitra gehouden en technische teams werden ter plekke gestuurd om de infrastructuur te controleren. Tijdens deze controles werd niets abnormaals opgemerkt.
De ONCF heeft tevens een gratis nummer (0800002299) geopend voor de families en vrienden van de slachtoffers waar ze van 9 uur tot 20 uur voor steun kunnen bellen.
Lees meer
Sinds de treinontsporing in Bouknadel melden zich dagelijks 120 bloeddonoren bij de mobiele afnamelocatie in Rabat.
Koning Salman van Saoedi-Arabië heeft een condoleance-bericht naar Koning Mohammed VI gestuurd als gevolg van de ontsporing van een trein in Bouknadel.
Een week na het dramatisch treinongeval in Bouknadel waarbij zeven doden en 125 gewonden vielen, heeft de Gendarmerie de resultaten van het onderzoek onthuld.
Een trein is vrijdag ontspoord na een botsing met een andere trein in Casablanca. Het ongeval gebeurde rond 01:40 uur ’s nachts tijdens manoeuvres.
In een trein tussen Marrakech en Tanger brak vrijdagnacht een brand uit. Dat bericht spoorwegmaatschappij ONCF op Facebook.
Veel Marokkanen willen de nieuwe HSL "Al Boraq" gratis uitproberen. Dat laat spoorwegmaatschappij ONCF weten.
Koning Mohammed VI heeft besloten om persoonlijk de begrafeniskosten te betalen van de slachtoffers van het treinongeluk dat dinsdagochtend bij Bouknadel gebeurde.
Bij de ontsporing van een trein nabij Bouknadel op enkele kilometers van Salé in Marokko, zijn dinsdagochtend minstens zes doden en zeventig gewonden gevallen.
In een trein tussen Tanger en Oujda in het noorden van Marokko is ter hoogte van Ras El Ma brand uitgebroken.
De bestuurder van de trein tussen Marrakech en Casablanca die woensdag nabij het station van Bouskoura ontspoorde, zou hard hebben moeten remmen vanwege een zelfmoordpoging.