Zoeken

Treinontsporing Marokko: ONCF reageert op beschuldigingen passagiers

- Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Spoorwegmaatschappij ONCF heeft op de berichten op social media gereageerd waarin de groep van fouten wordt beschuldigd na het treinongeluk bij Bouknadel waarbij 7 doden en 125 gewonden vielen.

In berichten op Facebook en WhatsApp vertelde een passagiere dat een andere trein waarin ze zat hard was beginnen schudden bij Bouknadel en dat ze samen met andere passagiers de treinbestuurder had gewaarschuwd maar dat de man niets had gedaan. Kort daarna ontspoorde de andere trein.

Volgens de ONCF zijn de berichten vals en gaf de treinbestuurder de klachten van de passagiers wel door aan de groep. De treinen werden als gevolg daarvan langer in het station van Kenitra gehouden en technische teams werden ter plekke gestuurd om de infrastructuur te controleren. Tijdens deze controles werd niets abnormaals opgemerkt.

De ONCF heeft tevens een gratis nummer (0800002299) geopend voor de families en vrienden van de slachtoffers waar ze van 9 uur tot 20 uur voor steun kunnen bellen.

Lees meer

Trein ontspoord in Casablanca (video)

Een trein is vrijdag ontspoord na een botsing met een andere trein in Casablanca. Het ongeval gebeurde rond 01:40 uur ’s nachts tijdens manoeuvres.

Marokko: trein ontspoorde door zelfmoordpoging

De bestuurder van de trein tussen Marrakech en Casablanca die woensdag nabij het station van Bouskoura ontspoorde, zou hard hebben moeten remmen vanwege een zelfmoordpoging.

Ontsporing trein Marokko te wijten aan snelheid: 158 km/uur ipv 60 km/uur!

Een week na het dramatisch treinongeval in Bouknadel waarbij zeven doden en 125 gewonden vielen, heeft de Gendarmerie de resultaten van het onderzoek onthuld.

Koning Mohammed VI krijgt bericht van Koning Salman

Koning Salman van Saoedi-Arabië heeft een condoleance-bericht naar Koning Mohammed VI gestuurd als gevolg van de ontsporing van een trein in Bouknadel.

Ontsporing trein: Mohammed VI betaalt begrafeniskosten slachtoffers

Koning Mohammed VI heeft besloten om persoonlijk de begrafeniskosten te betalen van de slachtoffers van het treinongeluk dat dinsdagochtend bij Bouknadel gebeurde.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team