Zoeken

11 miljoen toeristen bezochten Marokko in 2017

3 januari 2018 - 15:45 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

2017 was een goed jaar voor het toerisme in Marokko. Bijna 11 miljoen toeristen bezochten het koninkrijk. Dat meldt het Marokkaans Observatorium voor Toerisme.

Saïd Mouhid, voorzitter van het Observatorium, vertelde dat de sector vorig jaar 68 miljard dirham winst had gegenereerd, tegen 64 miljard in 2016. Voor het eerst bereikten het aantal overnachtingen ook 22 miljoen.

Het merendeel van de toeristen komt uit Frankrijk. Daarna volgen Spanje, Duitsland en Groot-Brittannië. Vorig jaar werd ook een sterke toename van het aantal Chinese en Russische toeristen waargenomen.

Wel is het nodig om te vermelden dat in het buitenland gevestigde Marokkanen die Marokko tijdens de vakanties bezoeken worden meegeteld en goed zijn voor ruim de helft van het totaal aantal toeristen.

Lees meer

Al Hoceima: toerisme 7% achteruit

In geclassificeerde toeristische instellingen in Al Hoceima werden tot eind november vorig jaar 63.981 overnachtingen geregistreerd tegen 68.652 een jaar eerder. Dat is 7%...

Marokko: 12,3 miljoen toeristen in 2018

Mooie prestatie voor Marokko. Het koninkrijk verwelkomde in 2018 ruim 12,3 miljoen toeristen, een sterke toename vergeleken met 2017.

Ruim 12.000 Chinezen bezochten Tanger in 2017

In de loop van vorig jaar bezochten ruim 12.000 Chinese toeristen de stad Tanger in het noorden van Marokko.

Sterke toename toeristen in Marrakech

Marrakech blijft een populaire bestemming bij toeristen. Dat tonen nieuwe gegevens van de Regionale raad voor toerisme CRT aan.

Marokko: aantal Chinese toeristen stijgt met 137%

Tussen januari en november vorig jaar steeg het aantal toeristen die Marokko bezochten met 10%. Dat bericht het ministerie van Toerisme.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team