Zoeken

Toerist cel in om valse beschuldigingen tegen politieagenten in Marokko

25 juni 2025 - 13:50 - Marokko

©

Een Fransman is in hechtenis genomen in Marrakech voor een valse aangifte tegen beveiligingsmedewerkers op de internationale luchthaven Marrakech-Menara. De man probeerde een diefstal van zijn mobiele telefoon te veinzen tijdens de controleprocedures.

Het incident ontvouwde zich na de aankomst van een internationale vlucht. De Franse reiziger viel op door zijn verdachte gedrag tijdens de routine controles. Korte tijd later beweerde hij dat zijn mobiele telefoon verdwenen was en beschuldigde hij direct de aanwezige politieagenten van diefstal.

Lees ook: Laffe daad van toerist in Marrakech schokt internet

De autoriteiten reageerden snel en besloten de beelden van de bewakingscamera’s te raadplegen. Deze opnames spraken de beweringen van de toerist tegen. De beelden toonden duidelijk aan dat de telefoon nooit gestolen was en dat de klacht van de man een poging was om de agenten in een kwaad daglicht te stellen.

Lees ook: Amerikaanse toerist steelt tas met geld in Marrakech

Het politiebureau van Marrakech heeft een officieel proces-verbaal opgemaakt van het incident. Vervolgens werd de Franse toerist voorgeleid aan het Openbaar Ministerie bij de rechtbank van eerste aanleg in Marrakech, dat besloot tot zijn voorlopige hechtenis. De man is inmiddels overgebracht naar de Oudaya-gevangenis in afwachting van het verdere onderzoek en zijn proces.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team