21 september 2016 - 12:01 - Economie
34 miljard dirham. Dat is wat Marokko tussen januari en augustus van dit jaar betaalde voor olie, 25 procent minder vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
Volgens cijfers van het Marokkaans agentschap voor buitenlandse handel is deze daling het gevolg van een vermindering van de invoer van olie en andere koolwaterstoffen (-19,4%) en elektriciteit (-30,4%).
In de eerste acht maanden van het jaar steeg de algemene invoer van goederen in Marokko 6,5% ten opzichte vorig jaar. Het land importeerde dit jaar voor 251,371 miljard dirham tegen 267,639 miljard in 2015. Volgens het agentschap steeg de invoer van kapitaalgoederen (+22%), afgewerkte producten (+16%), voedingsmiddelen (+16,9%) en halffabrikaten (+8%).
In de eerste acht maanden van het jaar bereikte het tekort op de handelsbalans van Marokko 13,9 miljard dirham.
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie
Nador’s toekomst nadert: zo verandert het wegennet (video)
Marokko toont solidariteit: shirts Palestino-club massaal verkocht
Lamine Yamal: "Mijn grootmoeder offerde zich op"
Geheim document onthult Algerijns complot tegen Marokko
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"
Miljoenendeals ondanks protesten: Marokko exporteert volop naar Israël
Chinese ’megakranen’ maken haven Tanger nog groter
Textiel, luchtvaart,... Turkse investeerders storten zich op Marokko