19 mei 2024 - 08:00 - Marokko
Een zestigtal leerlingen van het Lyceum Houmane El Fatouaki in de wijk Hay Mohammadi in Casablanca, zijn afgelopen woensdag naar het Mohammed V-ziekenhuis gebracht met ademhalingsproblemen. De leerlingen bleken te lijden aan een koolmonoxidevergiftiging.
Volgens de leerlingen zelf zou er een gaslek zijn geweest in het schoolgebouw, wat leidde tot ademhalingsproblemen. De afgelopen weken zouden er al meerdere keren soortgelijke incidenten hebben plaatsgevonden.
Lees ook: Jongemannen lagen dagen dood in appartement in Agadir
De zaak heeft veel commotie veroorzaakt. Ouders van de slachtoffers en inwoners van Hay Mohammadi hekelen de stilzwijgen van de autoriteiten en het gebrek aan communicatie van de school over de oorzaak van de herhaalde gaslekken.
Sommige ouders wijzen naar een nabijgelegen nagelfabriek als mogelijke bron van de koolmonoxidevergiftiging. In het ziekenhuis werden de meeste leerlingen behandeld en naar huis gestuurd. De astmapatiënten blijven voorlopig nog onder observatie, aldus lokale media.
Lees ook: Tetouan: koppel overleden door gaslek
De burgemeester van Hay Mohammadi heeft laten weten dat er een onderzoek gaande is naar de oorzaak van de gaslekken. Een commissie is samengesteld om de zaak te onderzoeken.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt