Regering Marokko wil subsidie op bloem en suiker stoppen
Na de subsidie op brandstof te hebben afgeschaft denkt de Marokkaanse regering eraan om hetzelfde doen met de subsidie op bloem en suiker.
8 februari 2017 - 13:40 - Economie
Sinds de invoering door de regering van de sloopregeling voor grote taxi’s in Marokko werden 26.000 voertuigen vernieuwd.
Volgens cijfers van het ministerie van Binnenlandse zaken werd 35 procent van het taxipark vernieuwd sinds de invoering van de regeling in 2008 en de vernieuwing ervan un 2014.
Meer in detail werden 11.000 kleine taxi’s en 15.000 grote taxi’s door hun eigenaars vervangen door recente voertuigen.
Ondanks een moeilijke start heeft de regering taxi eigenaars weten aan te moedigen met een subsidie van 80.000 dirham voor grote taxi’s en tot 35 procent van de aankoopprijs voor kleine taxi’s. Eigenaars van kleine taxi’s die er bovendien mee instemmen om hun oude voertuig te laten slopen hebben recht op een extra subsidie van 10.000 dirhams.
Lees meer
Na de subsidie op brandstof te hebben afgeschaft denkt de Marokkaanse regering eraan om hetzelfde doen met de subsidie op bloem en suiker.
De Marokkaanse overheid heeft een bedrag van 3,6 miljard dirham voorzien voor de vernieuwing van de grote taxi’s in het land.
Na een zeer slecht 2016 verwacht de Hoge Planning Commissie (HCP) dat de economie van Marokko in 2017 met 3,6 procent zal groeien.
De sloopregeling die vorig jaar door de Marokkaanse regering werd ingevoerd in een poging om het taxipark te vernieuwen is een flop. In een jaar tijd werden iets meer dan 6000...
De luxe automarkt blijft goed presteren in Marokko. In de eerste twee maanden van het jaar werden maar liefst 230 auto’s van meer dan 700.000 dirham verkocht.