15 december 2022 - 17:00 - Marokko
Burgemeester Mounir Laymouri (PAM) wordt door vijf oppositie- en meerderheidspartijen in de gemeenteraad van Tanger opgeroepen om onmiddellijk af te treden. Zij hebben zich reeds tot de Wali van de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima gewend.
Laymouri wordt ervan beschuldigd het stadhuis naar een impasse te hebben geleid door twijfelachtige deals te maken. Naar verluidt heeft de burgemeester zijn verwanten aan het hoofd van bepaalde commissies geplaatst en andere benomeingen geblokkeerd. Deze houding belemmert volgens de protesterende raadsleden "de goede werking van verschillende belangrijke diensten van het stadsbestuur van Tanger", aldus het dagblad Al Akhbar.
Lees ook: Tanger heeft flinke schuld bij Spaanse stad
De bewindsman zou zich sinds zijn verkiezing intolerant hebben gedragen, wat heeft geleid tot "botsingen tussen raadsleden en de voorzitter", aldus dezelfde bron. De demonstranten presenteerden een lijst met vermeende grieven aan de Wali. Het gaat om sanitaire voorzieningen, straatverlichting en openbaar vervoer, die volgens hen de plaatselijke ontwikkeling belemmeren. Ze stellen ook dat tijdens de ambtstermijn van de burgemeester "het gevaar bestaat dat de situatie zal escaleren en de spanningen binnen de gemeenteraad zullen blijven toenemen".
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Magistraat in Marokko werkte voor buitenlandse inlichtingendiensten
Marokko vraagt uitlevering verdachte moord Rym Fikri’s man
Mega AI-project van start in Marokko
"Marokko biedt fantastische prijs-kwaliteitverhouding"
Nieuwe gezichten aan top rechtbanken Marokko
Auto rijdt bekend café binnen op zeedijk Tanger
Tetouan ondergaat stedelijke make-over
Miljardenproject Guercif-Nador in volle gang